Ztělesněná smyslnost a zářivá hvězda (článek ze super.cz)

19. dubna 2008 v 13:50 |  Adina Mandlová
Pokud by Adina Mandlová žila v dnešní době, určitě by plnila titulní strany bulváru. Byla nespoutaná, živelná, nekonvenční a bez skrupulí, zároveň také velmi cílevědomá, vzdělaná a především smyslně krásná. Byla vzorem žen a idolem mužů.
Dokázala si užívat života podle svých představ a bezezbytku využít každé příležitosti, kterou jí osud postavil do cesty. Díky svému vzhledu se v mládí stala modelkou firmy Rosenbaum - a odtud byl už jen krůček ke stříbrnému plátnu.
Filmy, ve kterých hrála, (mimo jiné Mazlíček, Nezlobte dědečka, Ať žije nebožtík, Panenství, Hotel Modrá hvězda, Těžký život dobrodruha, Cech panen kutnohorských nebo Kristián) byly kasovní trháky.
Hrála v nich po boku slavných českých herců - např. Hugo Haase, Oldřicha Nového, Raula Schránila, pracovala s režiséry zvučných jmen - s Martinem Fričem, Otakarem Vávrou. Uměla zúročit přirozený talent.

Světská sláva...

Soukromý život zářivé hvězdy byl však méně radostný než profesní, ač stejně hektický. Její náručí prošla řada tehdejších celebrit, jednou z nich byl i Hugo Haas, který ji uvedl do filmového a kulturního prostředí. Životní láska se jí však vyhýbala.
Prožila tři nepovedená manželství, sebevraždu prvního manžela, dva potraty, a porod, při němž přivedla na svět mrtvé dítě. Od roku 1947 žila v zahraničí a domů se vrátila jen na skok v roce 1966.
Češi ji však nepřijali příznivě, proto se raději vrátila zpátky do ciziny. Do Čech se nakonec dostala až po smrti svého muže Bena Pearsona v roce 1991. Netajila se přitom tím, že se domů přijela rozloučit... 16. 6. 1991 zemřela v nemocnici v Příbrami.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dájík Dájík | Web | 19. dubna 2008 v 13:53 | Reagovat

Ahojkýýý

Prosím, je to finále, hlasuj pro Dájíka ! Tady : http://kapetka.blog.cz/0804/sonz-4-kolo-finale#komentar-27758911 ! Prosím, promiň za reklamu, kdyžtak si to smaž. Ale když napíšeš do komentíků na mém blogu, kolikátý to byl komentík, dostaneš pak dipomek!Promiň ale nikde jsem si nevšimla rubriky reklamy, kdyžtak teda fakt promiň!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.